היישר מרמת נגב, צומח מתוך מסורות גידול עתיקות אך מיוצר בשיטות כבישה קרה חדישות ומתקדמות, מגיע שמן זית חלוצה, פאר תעשיית שמן הזית הישראלית.

כרם הזיתים
זה החל לפני 50 שנה, עם כיבוש השממה על-ידי ראשוני החלוצים, שהתיישבו בנגב ומימשו את חזונו של דוד בן-גוריון. חלוצים אלה הפכו את המדבר לגן פורח.

בשנות ה-70 של המאה ה-20 התגלה מאגר גדול של מים מליחים. המאגר איפשר נטיעת כרם זיתים, בעיקר מזן ברנע, שפותח בישראל, על קרקע בתולה. בהמשך ניטעו גם עצי זית מזן סורי, פיקואל, קורטינה, פישולין, קלמטה, ארביקוינה, מנזנילו ועוד.

המים המליחים הם המקור היחיד להשקיית הכרם, שהוא הגדול בישראל, עם יותר מ-150,000 עצים, וככל הנראה הגדול מסוגו בעולם. שיטת השקייה זו היא ייחודית לחלוצה, ועומדת בניגוד לשיטות המסורתיות של גידול עצי-זית.

מזג האוויר התובעני של נגב דורש טיפול מסור מסביב לשעון בעצים. העצים נענים לטיפול האוהב, ומניצים פרי גדול ועסיסי, מוקדם מן הצפוי.

בית הבד
פרי הזית בחלוצה הוא גדול וללא מתום. הזיתים נבחרים בקפדנות, נאספים ומובלים אל בית בד מודרני, שהוקם ממש בפאתי הכרם, כדי לקצר את זמן ההגעה. ההובלה נעשית תחת השגחה, שמשמרת את האיכויות המעולות של הפרי.

תהליך הכבישה ומיצוי השמן מתבצע בתנאי הגיינה מחמירים. השמן המופק מן הזיתים המובחרים הוא שמן כתית טהור, והכבישה היא קרה לחלוטין, ללא חימום שיגדיל את כמות השמן המופקת – אך יפגע באיכותו ובטעמו.

שמן זית חלוצה
שמן זית חלוצה ממשיך לזכות בפרסים בארץ ובעולם. מקום ראשון "במריו סולינאס" בספרד, מקום ראשון Armonia - ALMA Trophy" " באיטליה, מקום ראשון ב"כושר וורלד" ניו יורק, מדליה זהב ב"קאונטי פייר" לוס אנגיליס, שתי מדליות זהב ובמדליית prestige gold, בolivinus" " בארגנטינה, במדליית ברונזה ב- L.A. County Fair"" בלוס אנג'לס קליפורניה, שתי מדליות prestige gold ב"Terraoilivo' בישראל.

השמן עשיר בנוגדני חימצון והוא בעל חומציות נמוכה במיוחד של פחות מ- 0.5% .עמוד ראשי | שמן זית מהו? | שמן זית בישראל | חלוצה, הזיתים והשמן | היכן ניתן למצוא שמן זית בישראל? | עידכונים וכתבות | צור קשר  
     
  חלוצה בע"מ
רחוב ספיר 1 ת.ד.12570
הרצליה 46733
09-9603700

ENGLISH Design by ByTech